džíny na míru

Džíny jsou napříč časem oblíbenou pánskou klasikou. Skvěle vypadají s tričkem, s košilí i se sakem.

Každé ručně šité džíny na míru jsou neopakovatelný originál. Když o ně dobře pečujeme, mohou vydržet mnoho let. A i když nošením a praním postupně mění svůj vzhled, stále si zachovávají svoji nenapodobitelnou krásu.

DENIM

Pro džíny na míru šité tradičním řemeslným způsobem je typický surový (tzv. raw) denim, barvený přírodním indigem. Jedná se převážně o twil z čisté bavlny, nebo s příměsí elastanu. Džíny na míru je ale možné ušít i z řady dalších materiálů, které mám trvale v nabídce. Základem je čistá bavlna, nebo bavlna v kombinaci s vlnou, kašmírem, či dokonce s hedvábím.

 

 

STŘIH A PADNUTÍ

Střih džínů na míru je podřízen vaším představám a vlastnostem vybraného materiálu. Pevnější denim vyžaduje pohodlnější střih. Naproti tomu denim s elastanem dovoluje ušít džíny víc na tělo. Zaleží na tom, čemu dáváte přednost a jaký je Váš ideál.  Záleží, jestli je chcete kombinovat se sakem, s košilí, nebo s motýlkem či kravatou a nebo budete džíny nosit jen tak k tričku. Každý styl má svoje řešení a je na Vašem rozhodnutí, čemu dáte přednost.

 

 

JAK TO PROBÍHÁ A KOLIK ZAPLATÍTE?

Džíny na míru se šijí zakázkovým způsobem (tzv. bespoke). Znamená to, že nejprve připravím papírový střih, podle kterého džíny nakreslím na látku a nůžkami ručně vystřihnu. Potom je stehují na zkoušku. U zkoušky si ověříme padnutí a domluvíme se na případných úpravách a na detailech zpracování. Kromě materiálu na džíny (denimu) si můžete vybrat i materiál na váčky kapes, barvu štepovacích nití, výšivku a její umístění, způsob zapínání, typ a povrchovou úpravu použitých knoflíků a nýtů, atd. Můžete mít i vlastní představy a nápady, jak svoje džíny odlišit. Džíny se šijí na jednojehlovém stroji. Knoflíková dirka je ručně obšitá. Nýty a knoflíky se nýtují na ručním lisu. Kalhoty se po ušití perou ve vlažné vodě, aby se stabilizoval jejich tvar a barevný odstín. Nehrozí tedy, že by se po dalším vyprání srazily, nebo změnily barvu.

Cena se odvíjí od použitého materiálu a zpracování. Džíny v super kvalitě můžete mít již od 5 800,-Kč.

Schůzku se mnou si domluvte předem telefonicky. Pokud však nemůžete přijet za mnou, přijedu já za Vámi. Za jednu cestu připlatíte k ceně kalhot 500,-Kč navíc.