džíny na míru

Džíny jsou napříč časem oblíbenou pánskou klasikou. Vypadají skvěle s tričkem, košilí nebo se sakem.

Máte příležitost vyzkoušet službu, která se u nás běžně nenabízí – džíny na míru. Sami můžete rozhodnout, jak budou Vaše džíny vypadat. Ušetříte drahocenný čas, který byste ztráceli běháním po obchodech… a navíc můžete prožít i nevšední zážitek….

DENIM

Pro džíny na míru šité tradičním řemeslným způsobem je typický surový (tzv. raw) denim, barvený přírodním indigem. Jedná se převážně o twil z čisté bavlny, nebo s příměsí elastanu. Džíny na míru je ale možné ušít i z řady dalších materiálů, které mám trvale v nabídce. Základem je čistá bavlna, nebo bavlna v kombinaci s vlnou, kašmírem, či dokonce s hedvábím.

STŘIH A PADNUTÍ

Střih džínů na míru je podřízen vaším představám a vlastnostem vybraného materiálu. Pevnější denim vyžaduje pohodlnější střih. Naproti tomu denim s elastanem dovoluje ušít džíny víc na tělo. Zaleží na tom, čemu dáváte přednost a jaký je Váš ideál.  Záleží, jestli je chcete kombinovat se sakem, s košilí, nebo s motýlkem či kravatou, nebo budete džíny nosit jen tak k tričku. Každý styl má svoje řešení a je na Vašem rozhodnutí, čemu dáte přednost.

 

JAK TO PROBÍHÁ A KOLIK ZAPLATÍTE?

Džíny na míru šiji zakázkovým způsobem (tzv. bespoke). Znamená to, že nejprve připravím papírový střih, podle kterého džíny nakreslím na látku a nůžkami ručně vystřihnu. Potom je stehuji na zkoušku. U zkoušky si ověříme padnutí a domluvíme se na případných úpravách a na detailech zpracování. Kromě materiálu na džíny (denimu) si můžete vybrat i materiál na váčky kapes, barvu štepovacích nití, výšivku a její umístění, způsob zapínání, typ a povrchovou úpravu použitých knoflíků a nýtů, atd. Můžete mít i vlastní představy a nápady, jak svoje džíny odlišit. Džíny šiji na jednojehlovém stroji. Knoflíkové dirky obšívám ručně. Nýty a knoflíky nýtuji na ručním lisu. Kalhoty po ušití vyperu ve vlažné vodě, aby se stabilizoval jejich tvar a barevný odstín. Nehrozí tedy, že by se po dalším vyprání srazily, nebo změnily barvu. Výroba džínů na míru trvá tři týdny.Cena se odvíjí od použitého materiálu a zpracování. Džíny na míru můžete mít v super kvalitě již od 5 800,-Kč. Schůzku se mnou si domluvte předem telefonicky. Pokud však nemůžete přijet Vy za mnou, přijedu já za Vámi. Za jednu cestu připlatíte k ceně kalhot 500,-Kč navíc.

Každé ručně šité džíny na míru jsou neopakovatelný originál. Když o ně dobře pečujeme, mohou vydržet mnoho let. A i když nošením a praním postupně mění svůj vzhled, stále si zachovávají svoji nenapodobitelnou krásu.

Rezervujte si termín schůzky. Rád se Vám budu osobně věnovat.

Roman Humlíček