džíny na míru

Džíny jsou napříč časem oblíbenou pánskou klasikou. Vypadají skvěle s tričkem, košilí nebo se sakem.

Chcete si sami rozhodnout, jak budou Vaše džíny vypadat? Dejte si ušít džíny na míru!   Ušetříte čas, který byste ztráceli běháním po obchodech… a navíc prožíjete nevšední zážitek!

DENIM

Pro džíny na míru šité tradičním řemeslným způsobem je typický surový (tzv. raw) denim, barvený přírodním indigem. Jedná se převážně o twil z čisté bavlny, nebo s příměsí elastanu. Džíny na míru je ale možné ušít i z řady dalších materiálů, které najdete v mojí nabídce. Základem je čistá bavlna, nebo bavlna v kombinaci s vlnou, nebo kašmírem, či dokonce s hedvábím.

STŘIH A PADNUTÍ

Střih džínů na míru je podřízen vaším představám a vlastnostem vybraného materiálu. Těžší a pevnější denim vyžaduje pohodlnější střih. Naproti tomu denim s elastanem dovoluje ušít džíny víc na tělo. Záleží na tom, čemu dáváte přednost a jaký je Váš ideál.  Záleží, jestli je chcete kombinovat  s košilí, se sakem, nebo budete džíny nosit jen tak k tričku. Každý styl má svoje řešení a je na Vašem rozhodnutí, čemu dáte přednost.

 

JAK TO PROBÍHÁ A KOLIK ZAPLATÍTE?

Džíny na míru šiji zakázkovým způsobem (tzv. bespoke). Znamená to, že nejprve připravím papírový střih, podle kterého džíny nakreslím na látku a vystřihnu s potřebnými přídavky. Potom je sestehuji na zkoušku. U zkoušky společně ověříme padnutí a domluvíme se na případných úpravách a na detailech zpracování. Kromě materiálu na džíny (denimu) si můžete vybrat materiál na váčky kapes, barvu štepovacích nití,  způsob zapínání (na zip, nebo na knoflíky), typ a povrchovou úpravu použitých knoflíků a nýtů a nakonec i výšivku s Vašim monogramem. Můžete mít i svoje představy a nápady, jak džíny odlišit. Džíny se šijí na speciálních strojích, tradičním způsobem s přeplátovanými švy. Kalhoty mohou zůstat tzv. raw, nebo se po ušití namáčí  ve vlažné vodě (tzv. soke), aby se stabilizoval jejich tvar. Nehrozí tedy, že by se po vyprání srazily, nebo změnily tvar či barvu. Výroba džínů na míru trvá tři týdny.Cena se odvíjí od použitého materiálu a zpracování. Džíny na míru můžete mít v super kvalitě již od 5 800,-Kč. Schůzku se mnou si raději domluvte předem telefonicky, nebo e-mailem. Pokud nemůžete přijet Vy za mnou, přijedu já za Vámi.

Každé moje ručně šité džíny na míru jsou neopakovatelný originál. Nošením a praním postupně mění svůj vzhled, stále si ale zachovávají svoji nenapodobitelnou krásu. Když o ně budete dobře pečovat, vydrží Vám mnoho let. Můžete využít i můj údržbový servis, během kterého Vám opravím drobné i větší defekty, které mohou během nošení nastat. Džíny jsou snad jediný druh oblečení, kterému opravy nevadí, naopak, dodají jim na originalitě a osobitosti a nakonec, často se přece dělají jako záměr ;-).

Roman Humlíček